وبلاگ

روسری ساتن | روسری ابریشمی

0 تا 100 روسری ساتن و ابریشمی
روسری ساتن

روسری ساتن از جمله روسری ها شیک و زیبایی هستند که مطابق سلیقه ی بسیاری از افراد جامعه امروز ایران قرار گرفته اند.

یکی از معایب این خرید روسری لیز بودن و سر خوردن از سر آن می باشد که این به دلیل جنس نخ و پنبه (روسری ابریشمی) بودن این روسری ها می باشد.

در ایران مدتی است که بازار خرید چنین روسری هایی بسیار داغ و پر از خبرهای جدید است، به همین جهت سایت روسری کریانس، مقاله ای را در این رابطه فراهم نموده تا دلیل محبوب بودن این نوع از روسری را جویا شود.

روسری ساتن به روسری هایی گفته می شود که بسیار نرم بوده و از جنس های پنبه و نخ باشند که همین عامل باعث سُر خوردن آن نیز می شود که برای عده ای از افراد ممکن است ایجاد ناراحتی نماید، اما ما در اینجا قصد داریم فقط مزایا و معایب آن را بررسی نماییم و سراغ فروشگاه های ارائه دهنده روسری ساتن در مطلبی دیگر خواهیم رفت.

در این مطلب روسری ابریشمی بر اساس مزایا، معایب، جنس، مکان های استفاده، رنگ، قواره، طرح، نحوه نگهداری و انواع مدل های جدید تا حدی که امکان بررسی آنها وجود داشته باشد مورد ارزیابی قرار می گیرند.

انتخاب روسری ساتن بر اساس رنگ

برای تولید روسری ابریشم از الیافی استفاده می شود که در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود. روسری‌هایی که در طیف رنگی تیره باشند مانند مشکی، قهوه‌ای، سبز تیره، آبی تیره، زرشکی و خاکستری رنگ‌هایی هستند که مناسب فصل های سرد سال (یعنی پاییز و زمستان ) هستند.

طیف رنگ‌های صورتی، سفید، سبز روشن، زرد، نارنجی، آبی روشن و بنفش مناسب فصل‌های خنک تر مانند بهار و تابستان هستند.

هنگام انتخاب روسری براساس رنگ، باید گزینه هایی را مد نظر داشته باشید و رنگی را انتخاب کنید که مناسب ویژگی‌های ظاهری شما هم باشد.

  • متناسب بودن با رنگ پوست، چراکه تاثیر فوق العاده ای بر زیبایی شما خواهد داشت.
  • متناسب بودن با رنگ مو ( مشکی، قهوه ای، بلوند و… هر کدام که زیبایی شمارا 2چندان می کند را انتخاب کنید
  • مورد آخر را نیز که در بالا بیان شد، باید به فصل مورد استفاده خود توجه کنید.
انتخاب روسری بر اساس رنگ

انتخاب روسری ساتن براساس قواره و اندازه

گزینه ی دیگری که در هنگام خرید روسری ساتن باید در نظر گرفته شود، قواره آن است. باید قبول کرد که هرچه قواره شال و روسری بزرگتر باشد، استفاده از آن آسانت تر خواهد بود.

85-90 سانتی‌متر سایز نرمال و قانونی برای روسری و عرض ۶۰-۷۰ سانتی متر و طول ۱۸۰ سانتی‌متر، سایز استاندارد شال است. البته اندازه های متفاوتی در بازار وجود دارد که شما می توانید متناسب با آن خرید خود را انجام دهید.

انتخاب روسری ساتن بر اساس قواره و اندازه

انتخاب روسری ساتن براساس طرح

طی سال های اخیر روسری های طرح دار ساتن بسیار جذابی وارد بازار شده است، که واقعا چشم نواز و زیبایی خاصی دارند، روسری با آبرنگی،حاشیه گل،  مدرن و طرح گل طرح هایی هستن که امروزه با برند هایی مانند گوچی،بری بری، هرمس درحال فعالیت هستند که در بازار نیز شاهد استقبال بالای خانوم ها قرار گرفته است.

انتخاب روسری ساتن بر اساس طرح

مراقبت از روسری های ساتن

الیاف به کار رفته در روسری ابریشم الیاف حساسی هستند که باید تحت شرایط خاصی از آنها نگهداری شود در غیر اینصورت نیاز به خرید مجدد خواهید داشت چراکه این نوع از روسری ها به سادگی از بین خواهند رفت.

از معایب روسری ساتن، داشتن پتانسیل بالا جهت چروکی خواهد بود، که جهت جلوگیری از این مساله حتما هربار پس از استفاده از روسری آن را در رخت آویز خود آویزان کنید.

نحوه ی شستشو روسری ساتن

برای شست و شو روسری ساتن باید مقداری شوینده، آن را با ملایمت  و با دست بشورید، به این صورت الیاف روسری ابریشم به سادگی خراب نخواهند شد و تمیزی و زیبایی خود را حفظ خواهد کرد.

بهتره که با آب سرد شسته و پس از شست و شو، لباس را جهت خشک کردن مچاله نفرمایید!

نحوه ی شستشو روسری ساتن

در صورتی که لکه ای بر روی روسری خود مشاهده کردید، کنترل خود را از دست ندهید!

شست و شوی این روسری مراحلی دارد، که بدلیل جنس این نوع از روسری ها می باشد که پاک کردن لکه بسیار سخت می باشد و مانند سایر روسری های نخی نیست.

اگه لکه ای بر روی شال خود مشاهده کردید، آن را با آب سرد بشورید، البته یک راه حل دیگر نیز وجود دارد، اگر این لکه که بر روی روسری شماست شدیدا خودنمایی کرد مواردی مانند روغن و یا لوازم آرایشی، بهتر خواهد بود که قبل از اینکه اقدام به شستن نماید، مقدار کمی مواد شوینده خفیف رو دقیقا رو همون قسمتی که لک شده قرار دهید.

سپس همان قسمت را با انگشت مقداری بازی دهید تا زمانی که این مواد شوینده به بافت روسری نفوذ نماید، سپس پس از تقریبا 15 دقیقه شروع به شستن نمایید.

اگر روسری ابریشمی شما سفید باشد، باید از ترکیب مایع سفید کننده، براق کننده و آب سرد استفاده کنید، دقت نمایید که دقیقا طبق دستورالعمل درج شده بر روی بسته شوینده عمل کنید. روسری را کاملا در این محلول فرو ببرید و آن را به مدت یک ساعت خیس کنید. پس از یک ساعت، مجددا رنگ آن را بررسی نمایید.

اگر سفید شده بود، شستن با دست را شروع کنید. اگر هنوز لک بود، این محلول را از نو درست کنید و همین کارها را دوباره تکرار کنید.

مراقبت از روسری های ساتن

مشاهده مدل های موجود روسری ایتالیایی در فروشگاه کریانس

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.